خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی رتبه اول برای چهار سال متوالی ، بیمه آسیا به دست مهر درختی می نشانیم بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو ایران زمین خانه ماست بیمه ما موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

بانک و صنعت

خوانساری:

نقدینگی یکی از خطرناک ترین مسائل اقتصاد ایران

رئیس اتاق بازرگانی تهران: نقدینگی یکی از خطرناک ترین مسائل اقتصاد ایران است که از ارز نیز خطرناک‌تر است. پس هر روز دیر پرداختن به حل مشکل نقدینگی آفات زیادی را برای اقتصاد خواهد داشت.

نوبخت:

فراهم آوردن 300 هزار فرصت شغلی از طریق ساخت و ساز مسکن

سخنگوی دولت گفت: قرار است 300 هزار فرصت شغلی از طریق ساخت و ساز مسکن فراهم شود که از طریق نوسازی بافت فرسوده شهرها و بویژه شهرهای بزرگ خواهد بود.

آغاز تحویل سکه‌های پیش‌فروش سه ماهه در شعب بانک ملی ایران

تحویل سکه های پیش فروش شده با موعد سه ماهه از امروز در شعب بانک ملی ایران آغاز شد

گزارش و تحلیل

گزارش

مبادله نفت با کالا یا مبادله ضرر به ایران!

در سال 2014 میلادی مبادله نفت به کالا میان ایران و روسیه از سوی روسیه مطرح شد که در ازای گرفتن نفت خام ایران از سوی روسیه، کالاهای مورد نیاز روسی وارد کشور شود، حال با خروج آمریکا از برجام مجددا این طرح از سوی روسیه مطرح شده است.

گزارش

مشاغل اینترنتی پر درآمد از مشاغل سنتی

مشاغل اینترنتی همانطور که از اسم آنها پیداست، وابسته به شبکه اینترنت می‌باشند که باعث کنترل از راه دور مشاغل می شود که طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

یادداشت:

لزوم مقابله با "کدفروشی" و"صدور فاکتور های صوری"

در اکثر کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه از شماره اقتصادی (شناسه یکتای اقتصادی برای هر فعال حقیقی یا حقوقی) به عنوان یک ابزار مهم اقتصادی جهت جلوگیری از فرار مالیاتی و شفاف سازی درآمدها و مبادلات فعالان اقتصادی، استفاده می شود.

گزارش

بررسی تعداد سرانه کارتخوان فروشگاهی فعال سیستمی در اردیبهشت 1397

در این گزارش به منظور بررسی نحوه توزیع و میزان نفوذ ابزارهای پذیرش، تعداد و سرانه هر یک از ابزارهای فعال سیستمی در استان های مختلف را مورد بررسی قرار داده ایم.

فرار مالیاتی، پیامدها و آثار

فرار مالیاتی به اقدامات غیر قانونی افراد، شرکت ها ویا سایر مودیان مالیاتی برای طفره رفتن یا پرهیز از پرداخت مالیات گفته می شود، اصولا اصطلاح فرار مالیاتی در رابطه با اقدامات وتلاش های غیرقانونی جهت پنهان کردن درآمد یا نادیده گرفتن بدهی مالیاتی به کار می‌رود و به این معنی است که مودی کمتر از میزانی که قانونا موظف است مالیات بپردازد.

بن بست بی پایان در مسکن مهر

مردادماه سال 1396 مسئولان وزارت راه و شهرسازی اعلام کردند که تعداد 1?839?829 واحد مسکن مهر تکمیل و افتتاح شده که 45 درصد از این تعداد در زمان دولت حسن روحانی افتتاح شده ‌است.

گزارش

سهام ، سهامدار و انواع سهم

سهم قطعه‌ای از سرمایه یک شرکت است. هر سهم نشان دهنده یا نماینده ی کوچکترین واحد مالکیتی در یک شرکت یا کارخانه است. دارنده هر سهم یا سهام دار، به همان نسبتی که سهام در اختیار دارد، در مالکیت شرکت یا بنگاه تولیدی شریک است.

گزارش

رفع خشکسالی یا مقابله با بحران آب

خشکسالی به طور کلی پدیده ای عادی است و در مناطق مختلف جغرافیایی و نه سیاسی؛ در مقاطع مختلف زمانی ظهور می کند.

گزارش

بررسی میزان صادرات نفت ایران در چهار ماهه نخست سال جاری

پس از خروج آمریکا از برجام و تهدید شرکت های خارجی توسط دولت ترامپ در صورت ادامه همکاری با ایران انتظار می‌رفت صادرات نفت با کاهش چشمگیری رو به رو شود اما پس از گذشت روزها طبق آمارهای ارائه شده، کاهش چندانی نیافته است.

یادداشت:

کاهش فرار مالیاتی با اجرای قانون مالیات های مستقیم

قانون مالیات‌های مستقیم حاوی مقرراتی است که زمینه مناسبی را برای تشخیص مالیات فعالان اقتصادی بر مبنای اطلاعات حاصل از فعالیت های مالی و پولی، زمینه تمکین مودیان، کاهش فرآیند دادرسی مالیاتی، وصول سریع مالیات ها توسط دولت و رعایت عدالت در وصول مالیات ها و زمینه‏ کاهش فرار مالیاتی را فراهم می کند.

یادداشت:

طرح جامع مالیاتی و آثار آن در بهبود درآمدهای مالیاتی

مالیات به عنوان یکی از مهمترین منابع درآمدی دولت، نقش بسزایی در تامین هزینه های دولت و به ویژه قطع وابستگی بودجه جاری کشور به درآمدهای نفتی و نیل به استقلال اقتصادی دارد; از این رو، یکی از مهمترین محورهای اجرای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، تکیه مخارج دولت بر مالیات ها و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی است.

گزارش:

پارک شناور ساخته شده از ضایعات پلاستیکی

ضایعات پلاستیکی موجب آلودگی اقیانوس‌ها شده‌اند و کشورهای مختلف تلاش می‌کنند با روش‌های منحصربه‌فرد این آلاینده‌ها را کاهش دهند. به همین منظور هلند روشی را برای استفاده دوباره از ضایعات پلاستیکی ارائه کرده و پارک شناوری را ساخته است.

اخبار روز

حجتی:

بخش کشاورزی کمترین تاثیرپذیری را در شرایط تحریم دارد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های داخلی، بخش کشاورزی کمترین تاثیرپذیری را در تامین نیاز غذایی مردم در شرایط تشدید تحریم ها خواهد داشت.

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل‌و‌نقل راه‌آهن عنوان کرد:

اقدام بین بخشی در راه‌آهن برای تامین سرمایه 4 هزار میلیارد تومانی

معاون شرکت راه‌آهن جذب سرمایه در حوزه TOD را نمونه‌ای از تلاش‌های راه‌آهن در جذب سرمایه دانست و خاطرنشان کرد: در سال جاری با همکاری بین بخشی بین سه معاونت فنی و زیر بنائی، مسافری، برنامه‌ریزی، اقدامات مناسبی انجام‌شده است و امیدواریم حجم دو پروژه تأمین سرمایه به 4 هزار میلیارد تومان برسد.

بررسی راه های توسعه همکاری پست و بانک قرض الحسنه رسالت

در راستای توسعه همکاری های دوجانبه، نشست مشترک مسئولان شرکت ملی پست و بانک قرض الحسنه رسالت برگزار شد.

استارت آپ های ایرانی دراروپا

نخستین نشست فناوری و اطلاعات ایران و اروپا با حضور شرکتهای دانش بنیان در مرکز همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و اروپا برگزار شد.

معاون دادستان کل کشور:

مردم هاتگرام و تلگرام طلایی را به فیلترشکن های خارجی ترجیح داده اند

معاون دادستان کل کشور گفت: بررسی آمار ترافیک درگاه بین المللی اینترنت کشور بیانگر این واقعیت است که بعد از فیلتر تلگرام فقط 10 درصد حجم بازدید از تلگرام از طریق فیلتر شکن‌های خارجی بوده است.

تشکیل مجمع عمومی عادی سالیانه برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 1396 شرکت پرداخت الکترونیک سداد

مجمع عمومی عادی سالیانه برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1396 شرکت پرداخت الکترونیک سداد روز دوشنبه بیست و پنجم تیر ماه 1397 با حضور اعضای هیأت مدیره، مدیرعامل، ، صاحبان سهام، حسابرس و بازرس قانونی در محل دفتر مرکزی شرکت برگزار شد و صورتهای مالی سال مزبور مورد تصویب مجمع قرار گرفت.

سازمان بورس با بازگشایی نماد (های وب) مشکلی ندارد

اگر شرکت های وب صورت‌های مالی را ارائه دهد که در مجمع مورد تایید سهامداران قرار گیرد با باز شدن نماد آن مشکلی نداریم.

در نشست هیئت نمایندگان اتاق تهران؛

حمایت از بخش خصوصی یکی از اهرم‌های جدی مقابله با تحریم‌هاست

عزیزی با بیان اینکه حمایت از بخش خصوصی یکی از اهرم‌های جدی مقابله با تحریم‌هاست، گفت: برای مقابله با تحریم‌ها به مشاوران حقوقی ‌بین‌المللی هم نیاز داریم.

همایش دو روزه معاونین و مدیران بانک قوامین

بیست و هفتمین همایش دو روزه معاونین ، مدیران ادارات مرکزی و مدیران کل شعب استانهای سراسر کشور در سالن اجتماعات باشگاه پاس قوامین برگزار شد.

امکان پرداخت عوارض خروج از کشور حجاج سرزمین وحی در اپلیکیشن «بله»

همزمان با آغاز اعزام کاروان های ایرانی به سرزمین وحی، حجاج بیت الله الحرام می توانند بدون مراجعه به شعب بانک ملی ایران و از طریق اپلیکیشن «بله» عوارض خروج از کشور خود را به سهولت بپردازند.

تعیین تکلیف سه هزار میلیارد ریالی اموال مازاد در بانک ملی ایران

بانک ملی ایران در سال 96 و سه ماه ابتدای امسال سه هزار و 392 میلیارد ریال از املاک مازاد ملکی و تملیکی خود را تعیین تکلیف کرده است.

به منظور رفاه شهروندان انجام می شود؛

ارایه خدمات حضوری ارزی در ساختمان فردوسی بانک مرکزی

خدمات حضوری در زمینه امور ارزی در قالب میز خدمت، از روز شنبه مورخ 30 تیر ماه 1397 در محل ساختمان فردوسی بانک مرکزی ارایه می شود.

Memory usage: 153
رویش بذر مهربانی بانک صنعت و معدن بانک ملت در اینستاگرام موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه