شماره: 304178 تاریخ : 1396/06/22-04:44:08

استاندار البرز:

پست بانک‌ایران دارای ظرفیت مناسبی جهت ارائه خدمات به فعالان حوزه IT و ICT است

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: سیدحمید طهائی استاندار البرز در نشست مشترک با خسرو فرحی مدیرعامل پست‌بانک‌ایران اظهارداشت: پست‌بانک‌ایران دارای ظرفیت‌های مناسبی برای ارائه خدمات متنوع مالی و بانکی به فعالان حوزه IT و ICT و شرکت‌های دانش‌بنیان است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل ازروابط عمومی پست بانک ایران، وی در این نشست ضمن بیان مطلب فوق اظهارداشت: استان البرز بعنوان قطب اقتصادی با توجه به زیرساخت‌های موجود از جمله فرودگاه پیام، راه‌های زمینی، هوائی و ریلی و همچنین پارک علم و فناوری پردیس می‌تواند منبع درآمد مناسبی برای این بانک به حساب آید.

وی در ادامه افزود: در راستای این مهم پست بانک ایران باید با توسعه خدمات بانکداری الکترونیک درسطح استان البرز، امکان خدمت‌رسانی به هموطنان را ارتقاء دهد چون این استان با دارا بودن جاده بین‌المللی و تعدد مسافران در آن نیازمند گسترش خدمات بانکی و مالی است.

استاندار البرز با اشاره به دارا بودن رتبه سوم در بین استان‌های کشور از لحاظ درآمد بانکی عنوان کرد: پست‌بانک‌ایران بعنوان گسترده ترین خرده بانکدار کشور و عاملیت صندوق توسعه ملی و وزارت ارتباطات و فناوری و همچنین بانک توسعه‌ای و تخصصی حوزه IT و ICT می‌تواند نقش ارزنده ای در این راستا داشته باشد. 

همچنین دکتر فرحی مدیرعامل پست بانک ایران در این نشست ضمن اشاره به تاریخچه بانک و تشریح خدمات آن گفت: این بانک با بیش از 10هزار و 500 شعبه و باجه‌ خدمات بانکی دارای گستردگی درسطح کشور است و منابع جذب شده در هر منطقه، صرف رونق اقتصادی همان مناطق می‌شود.

وی تصریح کرد: این بانک عاملیت بانکی صندوق توسعه ملی در بخش‌های مختلف اقتصادی را دارد و قادر است سرمایه‌های ریالی و ارزی طرح‌های توجیه‌دار و پربازده هموطنان به ویژه در حوزه‌های روستائی را از محل منابع این صندوق تأمین نماید.


URL: http://bankosanat.ir/News/پست-بانک‌ایران-دارای-ظرفیت-مناسبی-جهت-ارایه-خدمات-به-فعالان-حوزه-IT-و-ICT-است.bos