خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی رتبه اول برای چهار سال متوالی ، بیمه آسیا به دست مهر درختی می نشانیم بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو ایران زمین خانه ماست بیمه ما موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 264119 تاریخ : 1395/10/20-10:12:27
,5,
5 طرح صنعت پتروشیمی در دهه فجر به بهره برداری می‎رسد

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

5 طرح صنعت پتروشیمی در دهه فجر به بهره برداری می‎رسد

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از افتتاح رسمی پنج طرح صنعت پتروشیمی همزمان با ایام دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت,شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، مرضیه شاهدایی اظهار کرد: پنج طرح پتروشیمی در دهه فجر و سه طرح نیز در ابتدای سال آینده وارد مدار تولید می شوند و به بهره برداری رسمی خواهند رسید.

وی افزود: فاز دوم پتروشیمی کاویان به ظرفیت یک میلیون تن، فاز دوم پتروشیمی مروارید به ظرفیت 550 هزار تن، پتروشیمی انتخاب به ظرفیت 250 هزار تن و نیز پتروشیمی تخت جمشید به ظرفیت 250 هزار تن آماده افتتاح رسمی در دهه فجر هستند.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان این که فاز دوم پتروشیمی پردیس نیز با ظرفیت یک میلیون تن تا پایان سال به بهره برداری می رسد، گفت: همچنین سه واحد از طرح پتروشیمی بوشهر، متانول مرجان و واحد نخست مخازن نیز در اوایل سال آینده آماده افتتاح خواهند شد.

شاهدایی با بیان این که 64 میلیون تن ظرفیت نصب شده صنعت تا 5 سال آینده به بیش از 100 میلیون تن خواهد رسید، گفت: انتظار داریم تا پایان امسال ظرفیت تولید به 50 میلیون تن برسد.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون حدود 10 میلیون تن محصولات مختلف پتروشیمی به ارزش حدود 9 میلیارد دلار به خارج از کشور صادر شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 149
رویش بذر مهربانی بانک صنعت و معدن بانک ملت در اینستاگرام موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه