خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی رتبه اول برای چهار سال متوالی ، بیمه آسیا بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو ایران زمین خانه ماست کفش طلا رو پات کن ربع قرن اعتماد و اعتبار بیمه ما موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 263876 تاریخ : 1395/10/18-08:32:38
,15,17,
یک کارشناس: ایجاد شبکه های اجتماعی بومی برای پاسخ به نیازها لازم است

یک کارشناس: ایجاد شبکه های اجتماعی بومی برای پاسخ به نیازها لازم است

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: یک کارشناس علوم ارتباطات تاکید کرد با توجه به فراهم بودن امکان دسترسی مردم به فضای مجازی، ایجاد شبکه های اجتماعی بومی با اعتماد به تولیدکنندگان داخلی ضروری است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت , رییس جمهوری اسلامی ایران دوازدهم دیماه امسال در گفت و گوی تلویزیونی، استفاده از فضای مجازی را حق همه مردم ایران دانست و گفت: سخت گیری درباره شبکه های اجتماعی باید کمتر شود؛ زیرا امروز زندگی مردم با شبکه های اجتماعی است. ارتباطات مردم و حتی بسیاری از مشاغل در همین زمینه است.

در همین زمینه، یک کارشناس علوم ارتباطات توجه به شبکه های اجتماعی را ضرورتی انکارناپذیر در زندگی امروز توصیف کرد و به خبرنگار ایرنا گفت: اگر به سوی استفاده از شبکه های اجتماعی داخلی نرویم دیگران نظر خود را بر ما تحمیل می کنند. بنابراین باید هرچه زودتر این بخش را تقویت کرد و به تولید بومی آن پرداخت.
«داود زارعیان» افزود: مهمترین مشکلی درباره شبکه های اجتماعی، آن است که اکنون ساخت بیشتر این شبکه ها خارجی است و تناسب چندانی با فرهنگ بومی ایران ندارد.
وی بر ضرورت تغییر نگرش در استفاده از شبکه های اجتماعی خارجی تاکید کرد و گفت: تلاش ها باید به سوی ایجاد شبکه های اجتماعی داخلی و بومی باشد تا استفاده کنندگان بتوانند با خیالی آسوده نیازهای خود را برآورده کنند.
زارعیان یکی از مهمترین معضلات ایجاد شبکه های اجتماعی بومی را بی اعتمادی کاربران به این نوع شبکه ها دانست و افزود: باید با تدوین برنامه ها و راهکارهای مناسب اعتماد مردم به شبکه های بومی جلب شود.
استاد ارتباطات دانشکده خبر فراهم سازی زیرساخت های فنی، قضایی- حقوقی و فرهنگی- آموزشی برای اعتماد به نوع بومی شبکه های اجتماعی را راهکارهای مناسب برای جذب تولیدکنندگان شبکه های اجتماعی داخلی عنوان کرد و گفت: اگر این سه عامل فراهم شود تولیدکنندگان به ایجاد شبکه داخلی تشویق می شوند و اعتماد مردم به این شبکه ها افزایش می یابد.
وی افزود: باید با فرهنگ سازی و به دور از توجه صرف به برخورد با جرایم، امنیت در فضای سایبر افزایش یابد تا اعتماد مردم به شبکه های بومی بالا رود و به جای استفاده از شبکه های خارجی به سوی نوع بومی جذب شوند.
به گزارش ایرنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز دوازدهم دی ماه امسال در حاشیه نشست تخصصی دولت الکترونیک و محیط زیست از تدوین آیین نامه های قانونی و قضایی حمایت از ایجاد شبکه اجتماعی بومی خبر داد.
محمود واعظی به برنامه هایی که برای حمایت از شبکه های اجتماعی تدوین شده اشاره کرد و گفت: اکنون به شبکه های اجتماعی خارجی خدمات ارزش افزوده ارایه نمی شود و اگر شبکه های اجتماعی بومی به بازار بیایند این خدمات در اختیار آنان قرار داده می شود تا فعالیت آنها صرفه اقتصادی داشته باشد.
به گفته وی، اگر در شبکه اجتماعی داخلی یک نفر تخلف کرد کل شبکه را نمی بندند. همچنین اجازه تبلیغات در شبکه های اجتماعی داخلی وجود دارد تا کسب و کار آنها رونق پیدا کند.
واعظی اعلام کرد: تلاش می شود ترتیبی داده شود تا ایجاد کنندگان شبکه های اجتماعی داخلی بتوانند در زمینه پرداخت های الکترونیک نیز فعالیت داشته باشند.
وی از رایزنی با بانک مرکزی در این زمینه خبر داد.
واعظی اضافه کرد: افزون بر مزایای در نظر گرفته شده برای ایجادکنندگان شبکه های اجتماعی، مزایایی نیز برای استفاده کنندگان از تولیدات داخلی قایل شدیم تا با تعرفه پایین تر خدمات دریافت کنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مردم امروز باید 200 هزار ریال برای حجم فعالیت خود در یکی از شبکه های خارجی بدهند. اگر همین حجم خدمات را به شبکه بومی انتقال دهند این خدمات را افزون بر کیفیت بهتر، با یک چهارم این هزینه و حتی پایین تر می توانند انجام دهند.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 116
!در حفظ رمز کارت خود کوشا نباشید بانک صنعت و معدن بانک ملت در اینستاگرام موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه