شهر در اندیشه نشر
بانک کشاورزی آسان پرداخت نرم افزار موبایل پمپ بنزین یاب موسسه اعتباری کوثر بانک گردشگری
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
شماره: 214218 تاریخ : 1395/06/03-13:03:26
,9,
کاهش 10درصدی سزارین در کشور/ یک میلیون و570 هزار تولد در سال گذشته

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس خبر داد:

کاهش 10درصدی سزارین در کشور/ یک میلیون و570 هزار تولد در سال گذشته

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس معاونت بهداشت از کاهش 6 تا 10 درصدی عمل سزارین در بیمارستان‌های کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل ازوزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی،  دکتر محمداسماعیل مطلق در فومن اجرای طرح تحول سلامت را یکی از بهترین طرح‌ها برای کاهش هزینه درمان از جیب مردم دانست و اظهار داشت: اجرای این طرح به نفع مردم است.

وی آگاهی به خانواده‌ها را در ترویج زایمان طبیعی تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: 80درصد زنان باردار که زایمان طبیعی انجام دادند از این روش راضی بودند.

دکتر مطلق رایگان بودن زایمان طبیعی را از ویژگی‌های آن اعلام کرد و گفت: در برخی استان‌ها 6 و بعضی دیگر 10 درصد عمل سزارین کاهش یافته است.

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت کاهش مرگ و میر و معلولیت را حاصل حضور پزشکان متخصص در بیمارستان‌های دولتی خواند و یادآور شد: سال گذشته یک میلیون و 570 هزار تولد در کشور صورت گرفت که از پزشکان بیمارستان‌ها خدمات دریافت کردند.

به گفته دکتر مطلق، بر اساس منابع بین‌المللی امید به زندگی در ایران برای زنان به 80 سال و مردان به 76سال افزایش یافته است.

Memory usage: 142
دستورات شما به خاطر سپرده شد بانک صنعت و معدن حساب جاری الکترونیک ملت بیمه پارسیان بانک خاورمیانه بانک دی - هرکجا هستم باش