خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی رتبه اول برای چهار سال متوالی ، بیمه آسیا بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو ایران زمین خانه ماست کفش طلا رو پات کن ربع قرن اعتماد و اعتبار بیمه ما موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 263942 تاریخ : 1395/10/18-16:59:08
,16,17,
کاهش مبادلات تجاری ایران و آمریکا در ماه پیروزی ترامپ

کاهش مبادلات تجاری ایران و آمریکا در ماه پیروزی ترامپ

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: آمارهای رسمی نشان می‌دهد پیروزی انتخاباتی "دونالد ترامپ" موجب کاهش چشمگیر حجم مبادلات تجاری میان ایران و آمریکا شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، مرکز آمار آمریکا در وب سایت رسمی خود اعلام کرد در ماه نوامبر و همزمان با پیروزی انتخاباتی "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور منتخب آمریکا، حجم مبادلات تجاری این کشور و ایران به یک پنجم کاهش یافت.

 
مبادلات تجاری ایران و آمریکا در نوامبر 2016 با نزدیک به 80 درصد کاهش نسبت به ماه قبل از آن به 9/7 میلیون دلار، رسید.
 
دونالد ترامپ از اول بهمن به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. به موجب توافق هسته‌ای، برخی محدودیت‌ها در تجارت آمریکا با ایران از جمله تحریم صادرات فرش و پسته ایران به آمریکا لغو شده؛ اما آمارها نشان می‌دهند پیروزی انتخاباتی ترامپ بر مبادلات تجاری دو کشور تاثیر منفی داشته است.
 
در حالیکه مبادلات تجاری ایران و آمریکا در اکتبر 2016 به 51/5 میلیون دلار رسیده بود، این رقم در نوامبر از 9/7 میلیون دلار فراتر نرفت.
 
آمارهای رسمی نشان می‌دهد، صادرات آمریکا به ایران در نوامبر 2016 نسبت به ماه قبل از آن به یک ششم کاهش یافت و به 6/5 میلیون دلار رسید. آمریکا در اکتبر این سال 37/6 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.
 
واردات آمریکا از ایران نیز در نوامبر 2016 نسبت به ماه قبل از آن یک چهارم شده و به 3/2 میلیون دلار رسید. واردات آمریکا از ایران در ماه قبل از آن 13/9 میلیون دلار اعلام شده بود.
 
طبق اطلاعات مرکز آمار آمریکا، واردات آمریکا از ایران در 11 ماه نخست سال 2015 صفر بود؛ اما در مدت مشابه سال بعد (2016) به 79/2 میلیون دلار رسید.


ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 91
سفر به جام جهانی روسیه برای 45 نفر + همراه بانک صنعت و معدن بانک ملت در اینستاگرام موسسه اعتباری ملل باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه