خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی رتبه اول برای چهار سال متوالی ، بیمه آسیا به دست مهر درختی می نشانیم بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو ایران زمین خانه ماست بیمه ما موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 252573 تاریخ : 1395/10/29-08:55:03
,5,
نفت خام سنگین ایران رکوردار افزایش قیمت شد

تداوم افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی

نفت خام سنگین ایران رکوردار افزایش قیمت شد

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: افزایش قیمت نفت که با نشست یکصد و هفتاد و یکم اوپک (10 آذرماه) کلید خورد با نشست اوپکی‎ها و غیراوپکی (20 آذرماه) ادامه یافت؛ قیمت نفت خام سنگین در هفته منتهی به 16 دسامبر بیشترین افزایش را به خود اختصاص داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ، قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به 16 دسامبر (26 آذرماه) با یک دلار و چهار سنت افزایش به 51 دلار و 86 سنت برای هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت خام سبک ایران از ابتدای امسال تاکنون 40 دلار و 60 سنت برای هر بشکه بوده است.

قیمت نفت خام سنگین ایران با دو دلار و دو سنت افزایش به 51 دلار و 70 سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران امسال تاکنون 38 دلار و 68 سنت برای هر بشکه بوده است.

قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به 51 دلار و 94 سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، یک دلار و 25 سنت افزایش نشان می دهد.

به گزارش مدیریت کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، قیمت نفت خام دبلیو تی آی آمریکا در هفته منتهی به 16 دسامبر با 96 سنت افزایش، 51 دلار و 93 سنت برای هر بشکه معامله شد.

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با یک دلار و 16 سنت افزایش، 53 دلار و 60 سنت برای هر بشکه معامله شد. قیمت نفت خام شاخص دوبی و عمان به ترتیب با یک دلار و 41 و یک دلار و 34 سنت افزایش به 52 دلار و 52 و 53 دلار و 13 سنت برای هر بشکه رسید.

تداوم تاثیر روانی کاهش تولید از سوی تولیدکنندگان نفت اوپک و غیراوپک بر قیمت‌ها که مقرر شده از ابتدای ماه ژانویه سال آینده به ترتیب به میزان یک میلیون و 200 هزار و 558  هزار بشکه در روز کاهش دهند رشد قیمت نفت را در هفته مورد بررسی به همراه داشته است، این تصمیم به مدت 6 ماه اجرایی خواهد بود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد، سطح ذخیره سازی نفت خام این کشور برای چهارمین هفته پیاپی با کاهش روبرو شد. سطح ذخیره سازی تجاری نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 9 دسامبر با دو میلیون و 563 هزار بشکه کاهش به 483,193 میلیون بشکه  تنزل یافت.

تحلیلگران بر این عقیده اند که کاهش تولید نفت اوپک، عرضه نفت را در آمریکا و اروپا بیشتر از آسیا کم خواهد کرد زیرا تولیدکنندگان نفت منطقه خلیج فارس به دنبال حفظ سهم خود در بازار آسیا هستند.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 117
رویش بذر مهربانی بانک صنعت و معدن بانک ملت در اینستاگرام موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه