خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی رتبه اول برای چهار سال متوالی ، بیمه آسیا به دست مهر درختی می نشانیم بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو ایران زمین خانه ماست بیمه ما موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 264088 تاریخ : 1395/10/19-16:22:14
,10030,
قانون بخشودگی جرائم در رابطه با کارفرمایانی اجرا می شود

قانون بخشودگی جرائم در رابطه با کارفرمایانی اجرا می شود

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: بخشنامه مربوط به اجرای این قانون به تمامی واحدهای اجرایی سازمان در سراسر کشور ابلاغ شده و این قانون از امروز اجرا می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از سازمان تامین اجتماعی، محمد حسن زدا با اشاره به تصویب پیشنهاد این سازمان در رابطه با تمدید و تسهیل قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب توسط هیات وزیران، افزود: این قانون از خرداد تا شهریور ماه گذشته اجرا شده بود و با توجه به بازخوردهای اخذ شده و بررسی های صورت گرفته، پیشنهاد تمدید و تسهیل این قانون به مبادی مربوطه ارائه شد.

زدا اظهار داشت: قانون بخشودگی جرائم در رابطه با کارفرمایانی اجرا می شود که حق بیمه کارگران تحت پوشش خود را به صورت منظم و مطابق با قانون به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می کردند اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار، بازمانده اند.
وی با بیان اینکه درمرحله قبلی اجرای این قانون خوش حسابی کارفرمایان برای بهره مندی از بخشودگی جرائم بدهیهای معوقه بر اساس پرداخت منظم حق بیمه به مدت 16 ماه درمدت 18 ماه قبل از بروز مشکل مشخص می شد، اضافه کرد: قانون جدید شرط پرداخت منظم حق بیمه از 16 ماه به 4 ماه کاهش یافته است.
زدا افزود: همچنین در آئین نامه قبلی بخشودگی جرائم، کارفرمایان واحدهای صنعتی، معدنی و تولیدی مشمول بودند و در آئین نامه جدید کارفرمایان مشاغل خدماتی نیز که بخش عمده کارفرمایان مرتبط با سازمان هستند، نیز می توانند از این مزایا استفاده کنند.
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: این قانون از امروز به مدت سه ماه در واحدهای اجرایی سازمان تامین اجتماعی اجرا می شود و کارفرمایان می توانند برای پرداخت و یا تعیین تکلیف بدهی خود به شعب تامین اجتماعی سراسر کشور مراجعه کنند.
زدا خاطرنشان کرد: در صورت پرداخت نقدی و یا تقسیط بدهی تا حداکثر یک سال، تمامی جرائم بیمه ای کارفرما بخشیده می شود و در صورتی که کارفرمایان تمایل به تقسیط بدهی در اقساط بیشتری داشته باشند، بخشی از جرائم آنان متناسب با مدت تقسیط مشمول بخشودگی قرار می گیرد.
وی ادامه داد: کارفرمایان درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه ظرف 18 ماه از بخشودگی معادل 85 درصد، درصورت پرداخت ظرف مدت 24 ماه از بخشودگی معادل 75 درصد، درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه ظرف مدت 30 ماه از بخشودگی معادل 60 درصد و در صورت پرداخت بدهی‌های معوقه حداکثر ظرف مدت 36 ‌ماه نیز از بخشودگی معادل 50 درصد جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.
زدا اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی سهل ترین شرایط ممکن برای پرداخت حق بیمه و بخشودگی جرائم را فراهم نموده تا مبلغی در حدود دو هزار میلیارد تومان نقدینگی بجای جرائم در تولید و کارآفرینی هزینه شود، لذا از تمامی کارفرمایان محترم واجد شرایط دعوت می شود تا از این طرح ملی به نحو احسن استفاده کنند. ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 143
رویش بذر مهربانی بانک صنعت و معدن بانک ملت در اینستاگرام موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه