خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی رتبه اول برای چهار سال متوالی ، بیمه آسیا به دست مهر درختی می نشانیم بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو ایران زمین خانه ماست کفش طلا رو پات کن بیمه ما موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 263586 تاریخ : 1395/10/14-09:20:26
,23,10025,
فروش بیمه نامه عمر؛ چالش‌ها، راهکارها

فروش بیمه نامه عمر؛ چالش‌ها، راهکارها

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: به طور کلی فروش، یک فرآیند است. این فرآیند یعنی تبدیل یک سری داده ها به ستاده ها، به معنای دیگر فروش یک ابتدا و یک انتها دارد.

شاید بتوان اینگونه بیان کرد که فروش خدمات در هر جامعه با ایجاد احساس و نیاز آغاز می شود و پس از آن که نیاز شدت گرفت به انگیزه تبدیل می شود. در واقع این انگیزه فردی است که باعث فروش شده و ایجاد احساس و نیاز زمینه ساز به وجود آمدن انگیزه است. این در حالی است که اتفاق افتادن شدت در نیاز، وابستگی کاملی به رفتار مصرف کننده دارد به طوری که محرک های درونی و بیرونی باید آن نیاز را به آستانه شدت برسانند.

در این حالت نقش برند و شهرت در انتخاب گزینه مورد نظر برای مصرف کننده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به گونه ای که در فروش خدمات، برند جایگاه والایی دارد زیرا این برند است که به مشتری اطمینان خاطر و امنیت روانی می دهد.

حال با این تفاسیر می توان گفت که در کشور ما برای فروش بیمه نامه های عمر باید اطمینان، اعتماد و برند سازی ایجاد شود. در حال حاضر بسیاری از مردم به صنعت بیمه آنگونه که بایسته و شایسته است اعتماد ندارند. ایجاد اطمینان در خدمات با ارائه اطلاعات شفاف به مشتری ایجاد می شود.

اینگونه می توان گفت که مشتری در سه مقطع با شرکت بیمه در ارتباط است. قبل از خرید بیمه نامه، زمان خرید و پس از آن. بنابراین مشتری باید اشراف کاملی نسبت به اطلاعات مالی شرکت پیش از خرید داشته باشد که در این راستا ارائه آیین نامه و شفاف سازی و اطلاع رسانی به مشتریان، همچنین اعلام رتبه توانگری مالی شرکت ها، عامل مهمی در شناخت بیمه گذار از شرکت بیمه است.

از سوی دیگر شرکت بیمه باید نسبت به ارائه ظرفیت های کاری، توانمندی ها و پتانسیل پرسنل متبوعش، چگونگی پرداخت خسارت و سایر مواردی که باعث افزایش شناخت مشتری از شرکت می شود اهتمام ورزد.

زمان خرید بیمه نامه نیز مقوله ای بسیار مهم برای مشتری محسوب می شود و طرز رفتار نمایندگان شرکت بیمه از اهمیت خاصی برخوردار است که شرح تمام مفاد بیمه نامه و ارائه اطلاعات کافی به بیمه گذار توسط شخصی مجرب بسیار مهم است.

زمان پس از خرید بیمه نامه نیز اهمیت زیادی در صنعت بیمه کشور نزد بیمه گذاران دارد که این امر در صنعت بیمه مغفول مانده است. عواملی نظیر کاهش بوروکراسی اداری در افزایش میزان رضایت بیمه گذاران بسیار مهم است به طوری که در این راستا، شرکت های بیمه باید “وسوسه های ذهنی پس از خرید” را از بین ببرند.

در یک کلام باید گفت که فروش در صنعت بیمه باید کاملاً حرفه ای صورت گیرد زیرا تنها همین امر باعث به وجود آمدن اطمیان در مشتری و در نهایت در مورد بیمه نامه عمر منجر به خرید آن توسط مردم می شود.

مهندس مجید صفدری

مدیرعامل شرکت بیمه "ما"ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 124
!در حفظ رمز کارت خود کوشا نباشید بانک صنعت و معدن بانک ملت در اینستاگرام موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه