شهر در اندیشه نشر
بانک کشاورزی آسان پرداخت نرم افزار موبایل پمپ بنزین یاب موسسه اعتباری کوثر بانک گردشگری
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
شماره: 264181 تاریخ : 1395/10/22-09:38:48
,10031,
سوادآموزی بیش از 18 هزار تبعه خارجی در سال جاری

سوادآموزی بیش از 18 هزار تبعه خارجی در سال جاری

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: امسال 18 هزار و 600 نفر از اتباع خارجی در طرح آموزش سوادآموزی ثبت‌نام شده‌اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ،علی باقرزاده گفت: نهضت سوادآموزی آموزش افراد 10 تا 49 سال را برعهده دارد و برای افراد زیر 10 سال نتوانسته ایم مداخله موثر کنیم. وی افزود: سال گذشته 23 هزار و 800 نفر زیر 20 سال را آموزش دادیم و امسال نیز 19 هزار و 700 سوادآموز در این رده سنی خواهیم داشت.باقرزاده در ادامه درباره سوادآموزی اتباع خارجی نیز تصریح کرد: درصد باسوادی اتباع خارجی از 6 درصد در ابتدای انقلاب به 60 درصد در سال 95 رسیده است.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی  با بیان اینکه در حال حاضر تعداد 700 هزار نفر اتباع را آموزش داده و باسواد کرده‌ایم گفت: امسال نیز 18 هزار و 600 نفر در طرح آموزش سوادآموزی ثبت‌نام شده‌اند.
باقرزاده با بیان اینکه سوادآموزی اتباع رایگان است، گفت: 80 درصد با هزینه دولت ایران، 18 درصد با هزینه کمیساریای عالی پناهندگان و 2 درصد را هم کشور نروژ بابت یک طرح تحت پوشش قرار داده است.

وی درباره اعطای بن یک میلیون تومانی نیز گفت: این بن به بی سوادان مطلق که تا معادل سوم ابتدایی مدرک دریافت کنند اهدا می شود.

باقرزاده ادامه داد: این طرح را با تعداد 10 هزار نیرو در 7 استان به صورت پایلوت اجرا خواهیم کرد.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: بن یک میلیونی با نام آنان صادر شده است که مسئولان محلی باید به منزل بی سوادان مطلق مراجعه کنند و به آنان اطلاع دهند که دولت برای آنان یک بن یک میلیون تومانی در نظر گرفته است.

وی بیان کرد: شرط برخورداری از این پاداش، باسوادی است، ترجیح ما این است خانواده و محیط محلی در گیر آموزش باشند.

Memory usage: 143
دستورات شما به خاطر سپرده شد بانک صنعت و معدن حساب جاری الکترونیک ملت بیمه پارسیان بانک خاورمیانه بانک دی - هرکجا هستم باش