خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی رتبه اول برای چهار سال متوالی ، بیمه آسیا بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو ایران زمین خانه ماست کفش طلا رو پات کن ربع قرن اعتماد و اعتبار بیمه ما موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 264157 تاریخ : 1395/10/20-16:49:20
,7,17,
سقوط ارزش پوند به دنبال اظهارات ترزا میدر مورد خروج سخت بریتانیا از اتحادیه اروپا

سقوط ارزش پوند به دنبال اظهارات ترزا میدر مورد خروج سخت بریتانیا از اتحادیه اروپا

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: ارزش پوند در شروع بازار مبادلات ارزی صبح روز دوشنبه در برابر دلار آمریکا و یورو متاثر از اظهارات جدید نخست وزیر انگلیس مبنی بر خروج سخت کشورش از اتحادیه اروپا، به پایین تر حد در طی دو ماه گذشته رسید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از  ایرنا، پوند انگلیس هم اکنون در بازار مبادلات ارزی ، در برابر دلار آمریکا با 1/06 درصد کاهش، در مقابل 1/2155دلار و همچنین با 0/89 درصد کاهش در مقابل یورو، در مقابل 1/1561 یورو معامله می شود.

«نیل ویلسون» تحلیل گر ارشد موسسه ای تی اکس در گفت وگو با شبکه «بی.بی.سی» بیان داشت: به نظر می رسد که سیاست پوپولیستی دست برتر را در اختیار دارد و بر ارزش پوند سنگینی می کند.
وی همچنین نوسانات بیشتری را برای ارزش پوند در روزهای آینده پیش بینی کرد.
«پارش داودرا» مدیر اجرایی موسسه «رشنال اف.اکس» نیز در گفت وگو با «بی.بی.سی» بیان داشت: افزایش نگرانی ها از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، بر ارزش پوند همچنان فشار می آورد. تا زمانی که واقعیت ها مشخص نشود، این نوسانات ادامه خواهد یافت. 
«ترزا می» نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه گذشته در گفت وگو با شبکه اسکای نیوز ضمن اشاره به آغاز مذاکرات برگزیت در ماه مارس میلادی تصریح کرد: ما اتحادیه اروپا را ترک می کنیم. خارج می شویم و دیگر عضو اتحادیه اروپا نخواهیم بود.
وی در اظهاراتش هیچ اشاره ای به تمایل انگلیس مبنی بر ادامه دسترسی به بازار مشترک اروپا نکرد.
بر همین اساس تحلیل گران و کارشناسان سیاسی «برگزیت سختی» را برای انگلیس پیش بینی می کنند.
کاهش ارزش پوند در حالی رخ می دهد که نرخ تورم نیز پس از رای مردم انگلیس به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا روند افزایش گرفته است.
در همه‌پرسی 23 ژوئن ( سوم تیرماه ) 51/9 درصد مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا و 48/1درصد آنها به ماندن در این اتحادیه رأی دادند.
«ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرده است که قصد دارد ماده 50 پیمان لیسبون را تا پیش از پایان مارس 2017 فعال سازد که این مساله آغازگر روند مذاکرات درباره خروج انگلیس از این اتحادیه خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 88
سفر به جام جهانی روسیه برای 45 نفر + همراه بانک صنعت و معدن بانک ملت در اینستاگرام موسسه اعتباری ملل باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه