خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی رتبه اول برای چهار سال متوالی ، بیمه آسیا به دست مهر درختی می نشانیم بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو ایران زمین خانه ماست بیمه ما موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 263854 تاریخ : 1395/10/18-09:02:42
,10025,
در محاکم قضایی به صورت یک طرفه و بدون حضور نمایندگان بیمه رای صادر می کنند

مدیرعامل بیمه رازی اعلام کرد؛

در محاکم قضایی به صورت یک طرفه و بدون حضور نمایندگان بیمه رای صادر می کنند

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: مدیرعامل بیمه رازی: نیاز به بیمه مسئولیت مدنی در تمام حرفه ها و کارگاه ها احساس می‌شود و تبعات اجتماعی اجباری بودن بیمه مسئولیت رو به مثبت است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، یونس مظلومی در دومین همایش توسعه توان حرفه ای صنعت بیمه با رویکرد بیمه های مسئولیت که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد گفت: در جامعه امروز کشورمان نیاز به اجباری بودن بیمه های مسئولیت مدنی احساس می شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون سهم بیمه مسئولیت مدنی در پورتفوی شرکت‌های بیمه کمتر از 5 درصد است که این نشان از عدم توجه به این رشته بیمه ای دارد.

مظلومی ادامه داد: در سال 1348 که استفاده از بیمه شخص ثالث در ایران اجباری شد در بریتانیا استفاده از بیمه مسئولیت مدنی به صورت قانون درآمده و برای همه اجباری شد.

مدیرعامل بیمه رازی افزود: نیاز به بیمه مسئولیت مدنی در تمام حرفه ها و کارگاه ها احساس می‌شود و تبعات اجتماعی اجباری بودن بیمه مسئولیت رو به مثبت است.

دکتر مظلومی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به فروشندگان بیمه تصریح کرد: بازاریابان و فروشندگان رشته‌های بیمه به خصوص بیمه های مسئولیت باید به این نکته توجه داشته باشند که در زمان فروش بیمه های مسئولیت همه اجزای آن توضیح داده شود.

وی ادامه داد: شرکتهای بیمه به اندازه مسئولیت اشخاص بیمه می‌کنند نه حوادث اتفاق افتاده در حالی که این تفکر حاکم است که بیمه مسئولیت مدنی، تمام حوادث ناشی از مسئولیت را پاسخگو خواهد بود و این اشتباه است.

دکتر مظلومی تصریح کرد: بیمه مسئولیت مفروض کامل تر از بیمه مسئولیت مدنی است و این نوع بیمه نزدیک به بیمه حادثه است که علاوه بر مسئولیت اشخاص، حوادث ناشی از مسئولیت را نیز در بر می گیرد و طبیعتا حق بیمه آن بالاتر است.

مدیر عامل بیمه رازی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به مشکلات موجود در صنعت بیمه اشاره و تصریح کرد: خودزنی ها و تصادف های صوری به قصد دریافت دیه از شرکتهای بیمه ای بسیار اتفاق می افتد و متاسفانه در این راه حمایت خاصی از صنعت بیمه نمی شود.

وی بیان داشت: بر اساس قوانین موجود نماینده شرکت بیمه باید در محاکم قضایی حضور داشته باشد و در برابر قاضی از بیمه دفاع کند اما این قانون رعایت نشده و قضات به صورت یک طرفه و بدون حضور نمایندگان بیمه صدور رای می کنند.

دکتر مظلومی گفت: در این خصوص جلساتی را با قوه قضاییه برگزار کردیم که آنها معتقد بودند شرکتهای بیمه باید در مراجع و محاکم قضایی به طور ثابت نمایندگانی را داشته باشند با توجه به وجود دادسراها و محاکم قضایی بسیار این موضوع نشدنی است.

مدیرعامل بیمه رازی به انواع بیمه های مسئولیت اشاره و افزود: بیمه مسئولیت مدنی سردفتران، وکلای دادگستری, تولیدکنندگان و فروشندگان، تضمین کیفیت محصول در قبال خریداران و مصرف کنندگان، مستاجر در قبال موجر، موجر در مقابل مستاجر، دامپزشکان، نگهبانان بانک در قبال اشخاص ثالث، اورژانس در قبال مصدوم و بیماران، شکارچیان و انبارداران از جمله محصولات محصولات موجود در رشته بیمه های مسئولیت مدنی است.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 120
رویش بذر مهربانی بانک صنعت و معدن بانک ملت در اینستاگرام موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه