شهر در اندیشه نشر
بانک کشاورزی آسان پرداخت نرم افزار موبایل پمپ بنزین یاب موسسه اعتباری کوثر بانک گردشگری
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
شماره: 225616 تاریخ : 1395/06/29-18:10:31
,9,20,
توافق ایران و عراق برای گسترش همکاری های دارویی

در دیدار ضیائی با عضو شورای استان نجف مقرر شد:

توافق ایران و عراق برای گسترش همکاری های دارویی

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: در دیدار رئیس جمعیت هلال احمر با رئیس کمیته بهداشت و محیط زیست و عضو شورای استان نجف در زمینه همکاری های هلال احمر ایران در مدیریت و ارائه خدمات درمانی در بیمارستان تازه تاسیس نجف و همچنین تولید دارو در عراق بحث و تبادل نظر شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از دولت,سید امیر محسن ضیائی در دیدار با علی حسن اسماعیل شمری؛ رئیس کمیته بهداشت و محیط زیست و عضو شورای استان نجف با اشاره به اینکه هلال احمر ایران روابط بسیار خوبی با هلال احمر عراق دارد اظهار کرد: در این زمینه همکاری های مشترک  و نزدیکی با هلال احمر عراق داریم و لازم است تا از کمک هایی که در نجف به هلال احمر ایران برای پیشبرد فععالیت های درمانی می شود؛ تشکر کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر دوستی نزدیکتر از ایران برای مردم عراق وجود ندارد؛ ضمن اعلام همکاری  و کمک به دولت و مردم عراق گفت: هلال احمر ایران سوابق بسیار طواتنی و درخشانی در ارائه خدمات درمانی در خارج از مرز های کشور به خصوص در اداره مراکز درمانی و بیمارستان ها دارد لذا آماده ایم تا تمامی توان خود را در این حوزه در اختیار مردم نجف قرار دهیم.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه ایران در سه محور میتواند همکاری خوبی با عراق داشته باشد، افزود: کمک به اداره بیمارستان ها یا مراکز درمانی نجف، مشارکت در تولید دارو و فراهم کردن امکان پذیرش بیماران عراق در ایران و انتقال تجربیات هلال احمر ایران در حوزه توانبخشی و ساخت اعضای مصنوعی از جمله زمینه هایی است که می توان همکاری های بسیاری در آن ها داشت.

تقاضای همکاری ایران در اداره بیمارستان  نجف اشرف

علی حسن اسماعیل شمری؛ رئیس کمیته بهداشت و محیط زیست و عضو شورای استان نجف نیز در این دیدار  با اشاره به اینکه با ایران احساس برادری نزدیکی داریم، گفت: بیمارستان نجف اشرف با 497 تخت بستری 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که در این زمینه پیشنهاد میکینیم گروه 2 گروه از هلال احمر ایران برای ارزیابی فنی و مدیریتی راه اندازی این بیمارستان به نجف اشرف اعزام شود.

وی با اشاره به اینکه جنوب و مرکز عراق فاقد شرکت دارو سازی است ضمن  ابراز تمایل برای راه اندازی شرکت داروسازی از سوی ایران در عراق گفت: آماده ایم تا با همکاری ایران شرکت داروسازی بزرگی در نجف اشرف راه اندازی کنیم. این کار صرفه اقتصادی بسیاری خواهد داشت.

Memory usage: 143
دستورات شما به خاطر سپرده شد بانک صنعت و معدن حساب جاری الکترونیک ملت بیمه پارسیان بانک خاورمیانه بانک دی - هرکجا هستم باش