خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی رتبه اول برای چهار سال متوالی ، بیمه آسیا بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو ایران زمین خانه ماست کفش طلا رو پات کن ربع قرن اعتماد و اعتبار بیمه ما موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 263653 تاریخ : 1395/10/15-08:52:58
,10034,
تشکیل پرونده شخصیت برای داوطلبان قضاوت

تشکیل پرونده شخصیت برای داوطلبان قضاوت

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: قائم مقام مرکز آموزش قوه قضاییه گفت: تشکیل پرونده شخصیت برای داوطلبان قضاوت در سال جاری امری مهم و تاثیرگذار است که برای داوطلبان لحاظ شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت،  حجت الاسلام توحید عاملی در مراسم تحلیف کارآموزان قضایی استان های تهران، قم،شیراز و کرمانشاه که در ساختمان مرکزی قوه قضاییه برگزار شد،گفت: امروز مراسم تحلیف 260 نفر از کارموزآن قضایی است که توانسته اند مراحل جذب و گزینش و آموزش را با موفقیت طی کنند.

وی افزود: از این تعداد حدود 68  نفر از طلاب، 56 نفر فارغ التحصیل و 136 نفر از سایر دانشگاه ها هستند.

قائم مقام معاونت آموزش قوه قضاییه در خصوث جذب اختصاصی گفت: تعداد 129 نفر از طریق فرایند جذب اختصاصی به مراحل کارآموزی قضایی راه یافته بودند.

وی افزود:در حال حاضر  تعداد 1488 نفر مشغول دوره کارآموزی هستند که در سال 95 تعداد 1032 نفر مرحله کارآموزی را به اتمام رسانده و  کار قضایی را شروع می کنند.

وی تصریح کرد: در سال 96،  596 نفر فارغ التحصیل می شوند.

عاملی افزود: به نظام جذب در سال 95 توجه کردیم و سنجش استعداد شغلی به آزمون امسال اضافه شد.مساله دیگر نیز  تشکیل پرونده شخصیت برای داوطلبان قضاوت است به طوری که سنجش شخصیت نیز  به مرحله قضاوت اضافه شد.

عاملی ادامه داد: اخیرا با دستور معاون منابع انسانی قوه قضائیه، خدمات مشاوره برای عزیزان در حال راه اندازی است و مساله سوم در سال 95 توجه به نیازهای اموزشی کارموزآن قضایی بود.

قائم مقام معاونت آموزش قوه قضاییه گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته درسنامه دوره کاراموزی قضایی قریب به 50 عنوان تهیه شد. این درس نامه ها شامل ارای وحدت رویه مورد نیاز و نمونه سرفصل است که در اختیار کارآموزان قرار می گیرد و مساله چهارم اصلاح نطام ارریابی و دوره کاراموزی است که کلاسی برگزار می شد و قرار شده که این ارزیابی ها سراسری برگزار شود.

وی  گفت: مساله پنجم مربوط است به بحث ارزیابی علمی قضات ازمایشی  که از عزیزانی که تازه وارد بخش قضایی می شوند این امر صورت می گیرد.وضعیت علمی کارآموزان مورد ارزیابی قرار می گیرد و اشکالات و ایرادات آنها از طریق تذکر به قضات منتقل می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 136
!در حفظ رمز کارت خود کوشا نباشید بانک صنعت و معدن بانک ملت در اینستاگرام موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه