خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی رتبه اول برای چهار سال متوالی ، بیمه آسیا بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو ایران زمین خانه ماست کفش طلا رو پات کن ربع قرن اعتماد و اعتبار بیمه ما موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 252836 تاریخ : 1395/10/06-16:40:38
,21,
تراریخته‌ای که آثار سرطان‌زایی دارد نباید وارد کشور شود

تراریخته‌ای که آثار سرطان‌زایی دارد نباید وارد کشور شود

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: یوسف داوودی از بررسی بند مربوط به ورود محصولات تراریخته در برنامه ششم، بعد از ظهر امروز خبر داد و گفت:‌ باید محصولات وارداتی تراریخته در آزمایشگاه‌ها بررسی و آثار سوء آن به خصوص نداشتن تأثیر سرطان زایی آن مشخص شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت یوسف داوودی در مورد ممنوعیت ورود و کشت  محصولات تراریخته به کشور اظهار داشت: بند  مربوط به ممنوعیت محصولات تراریخته در برنامه ششم توسعه بعد‌از ظهر در صحن علنی مجلس بررسی می شود و هر آنچه به تصویب برسد قانونی و اجرا خواهد شد. اما نکته ای که باید در این بند بررسی شود، این است که ورود این محصولات باید بر اساس یک سری اصول و قوانین باشد.

وی ادامه داد: باید محصولات وارداتی تراریخته در آزمایشگاه‌ها بررسی و آثار سوء آن به خصوص نداشتن تأثیر سرطان زایی آن مشخص شود، بعد اجازه ورود آن به سبد غذایی مردم داده شود. 

این عضو کمیسیون کشاورزی در پاسخ به این سؤال که آیا نمی‌توان با توجه به آثار سوء این محصولات، از ورود آنها به طور کلی جلوگیری کرد، گفت: پیشنهاد کمیسیون کشاورزی این بود که بعد از اخذ مجوز ورود این محصولات، حتما در آزمایشگاه‌های داخلی مورد بررسی و تأیید قرار گیرد.

داوودی با اشاره به می توان به طور کلی اجازه ورود محصولات تراریخته را نداد اما این کار خود مشکلاتی به همراه دارد، خاطر نشان کرد: باید دید بعد از ظهر در صحن علنی چه چیزی به تصویب می‌رسد.

وی در پایان در مورد این مسئله که نتیجه مصوبه‌ای که پیش از این در کمیسیون کشاورزی بررسی شده و در حال حاضر نیز در کمیسیون تلفیق نیز تأیید شده است، چه می‌شود، گفت: آن چیزی که بعد از ظهر در مورد بند تراریخته در برنامه ششم به تصویب می‌رسد قانون خواهد شد بنابراین مصوبات دیگر تأثیر زیادی ندارد. مهم آن چیزی است که قانون خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 123
سفر به جام جهانی روسیه برای 45 نفر + همراه بانک صنعت و معدن بانک ملت در اینستاگرام موسسه اعتباری ملل باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه