خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی رتبه اول برای چهار سال متوالی ، بیمه آسیا بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو ایران زمین خانه ماست کفش طلا رو پات کن ربع قرن اعتماد و اعتبار بیمه ما موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 264158 تاریخ : 1395/10/20-15:55:05
,5,
بزرگترین محموله حمل قیر صادراتی در بندر خلیج فارس بارگیری شد

بزرگترین محموله حمل قیر صادراتی در بندر خلیج فارس بارگیری شد

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت که برای نخستین بار در استان بزرگترین محموله قیر صادراتی با کشتی 9 هزار تنی در بندر خلیج فارس بارگیری شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمدعلی اصل سعیدی پور اظهار کرد: کشتی وی وِکا (VIVEKA) با تناژ حدود 9 هزار تن، طول 125متر و آبخور 7 و نیم متر در اسکله 57 بندر خلیج فارس بارگیری کرد.

وی افزود: عملیات بارگیری محموله قیر صادراتی به این کشتی طی مدت دو روز با نرم عملیاتی مناسب به انجام رسید. 
وی با بیان اینکه پهلوگیری این شناور 9 هزار تنی حمل قیر در بندر خلیج فارس برای نخستین بار صورت گرفته، خاطرنشان کرد: تا پیش از این، صادرات قیر توسط کشتی های با تناژ زیر 5 هزار تن در این بندر انجام می شد که با این اقدام یک رکورد در بزرگترین بندر تجاری کشور به ثبت رسید.
بندر خلیج فارس بخشی از منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با کاربری عمدتاً نفتی و فرآورده های آن است که دهانه ورودی آن به عرض مفید 100 متر می باشد و شناورهایی با ظرفیت حداکثر 12 هزار تن می توانند در حوضچه آن تردد کنند. 
این بندر با اولویت جذب شرکت های سرمایه گذار که با هدف استفاده بیشتر از بازار سوخت رسانی در منطقه و بهره گیری از امکان بانکرینگ( سوخت رسانی)، صادرات، ترانزیت و سوآپ فرآورده های نفتی و پتروشیمی به کشورهای همسایه ایجاد شده و از سال 83 مورد استفاده قرار می گیرد.
بندر خلیج فارس از 320هکتار وسعت و مخازنی به ظرفیت 330 هزار متر مکعب در حال حاضر بهره مند است که 9 پست اسکله به طول بیش از 1200 متر به عمق متوسط 7/5 متر در آن وجود دارد. 
در پسکرانه این بندر، زمین هایی به وسعت بیش از 40 هکتار به منظور ایجاد مخازنی با حجم افزون بر یک میلیون و 500 هزار متر مکعب و احداث یک پالایشگاه کوچک در حال آماده سازی و بهره برداری است.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 127
سفر به جام جهانی روسیه برای 45 نفر + همراه بانک صنعت و معدن بانک ملت در اینستاگرام موسسه اعتباری ملل باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه