سازمان خصوصی سازی رتبه اول برای چهار سال متوالی ، بیمه آسیا به دست مهر درختی می نشانیم بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو ایران زمین خانه ماست بیمه ما موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 351372 تاریخ : 1397/04/05-13:24:52
,17,21,
با تشکیل بازار ثانویه، روند کاهشی قیمت ارز شروع می شود

پورابراهیمی داورانی:

با تشکیل بازار ثانویه، روند کاهشی قیمت ارز شروع می شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی می شود که با تشکیل بازار ثانویه ارز و در صورت مدیریت صحیح بانک مرکزی بر این بازار، روند کاهشی قیمت ارز شروع شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمدرضا پورابراهیمی داورانی درباره تشکیل بازار ثانویه ارز گفت: از ابتدای سال 97 کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی طرح دوفوریتی ساماندهی بازار ارز را آماده کرد و تیم اقتصادی دولت نیز موضوعات مطرح شده در طرح ساماندهی بازار ارز را پذیرفت؛ اما علی رغم این موضوعات، تصمیم ارزی غیرکارشناسی اتخاذ شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید پذیرفت اداره اقتصاد کشور با ارز تک نرخی در شرایط موجود اقتصادی ممکن نبود چرا که نمی توانست تمام ابعاد بازار ارز را پوشش دهد و کارشناسان نیز در این زمینه نقدهای خود را بیان کردند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، گفت: بعد از گذشت حدود 3 ماه، دولت نظر مجلس  را در رابطه با موضوع تشکیل بازار ثانویه ارز پذیرفت؛ البته تاخیر در این خصوص هزینه های برای اقتصاد کشور در پی داشت.

لزوم ایجاد ثبات در اقتصاد

پورابراهیمی داورانی با تاکید بر لزوم ایجاد ثبات در اقتصاد کشور تصریح کرد: دولت و بانک مرکزی باید با ابزارهای اقتصادی بازار متشکل ارزی را مدیریت کند تا از انجام معاملات ارزی بدون نظارت جلوگیری شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پیش بینی می شود که با تشکیل بازار ثانویه ارز و در صورت مدیریت صحیح بانک مرکزی بر این بازار، روند کاهشی قیمت ارز شروع شود.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 207
جشنواره بیست تا بیست بانک صنعت و معدن بانک ملت در اینستاگرام موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه