خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی رتبه اول برای چهار سال متوالی ، بیمه آسیا بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو ایران زمین خانه ماست کفش طلا رو پات کن ربع قرن اعتماد و اعتبار بیمه ما موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 250928 تاریخ : 1395/09/17-14:26:48
,4,17,
ایرباس مجوز فروش هواپیما به ایران را گرفته است/ علاقمندی فولکس واگن و زیمنس برای سرمایه گذاری

ماجدی: اتحادیه اروپا در مسیر تحقق برجام از اعتبار خود دفاع کند

ایرباس مجوز فروش هواپیما به ایران را گرفته است/ علاقمندی فولکس واگن و زیمنس برای سرمایه گذاری

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: کنفرانس اقتصادی بازگشت ایران به بازار جهانی تحت عنوان بازگشت امید بخش با حضور فعالان اقتصادی و برخی شرکت های آلمانی در برلین برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از برلین، علی ماجدی سفیر ایران در آلمان در این  کنفرانس با اشاره به موقعیت ممتاز ایران در زمینه انرژی، نیروی کار تحصیل کرده و دستمزدهای مناسب از  مدیران شرکت‌ها و صاحبان سرمایه خواست تا در ایران سرمایه گذاری کنند.

ماجدی با اشاره به دو مولفه امنیت و ثبات در ایران در منطقه خاورمیانه گفت: مزیت انرژی با قیمت مناسب و نیروی کار متخصص و با دستمزد مناسب می تواند شرایط برد- برد برای ایران و همچنین شرکت های آلمانی را رقم بزند.

سفیر ایران در آلمان به عنوان نمونه به علاقمندی فولکس واگن برای سرمایه گذاری در ایران اشاره کرد و گفت: توصیه ما به شرکت‌ها و تولید کنندگی آلمان این است که برای رقابت به حفظ کیفیت محصولاتشان در ایران توجه کنند.

ماجدی با اشاره به سنگ اندازی های آمریکا در مسیر برجام گفت: اتحادیه اروپا، روسیه و چین باید در مسیر تحقق برجام از اعتبار و حیثیت خود دفاع کنند.

سفیر ایران در برلین تاکید کرد: ایرباس مجوزهای لازم برای فروش هواپیما و همکاری با ایران را اخذ کرده است.

وی با اشاره به اینکه برخی شرکت های بزرگ آلمانی آماده همکاری با ایران هستند، گفت: در همین راستا زیمنس بزودی در مسیر انتقال تکنولوژی به ایران گام برمی‌دارد.

ماجدی با اشاره به انتخاب ترامپ در آمریکا گفت: ما مطمئن هستیم که ترامپ پس از شروع کار خود در جایگاه رییس جمهور آمریکا به واقعیت برجام به عنوان یک توافق بین المللی توجه خواهد کرد و راه دیگری غیر از پیش بردن توافقات را پیش رو ندارد.

همچنین در این نشست علی ماجدی سفیر ایران در آلمان به سوالات و برخی دغدغه های فعالان اقتصادی حاضر در جلسه پاسخ داد.

لازم به ذکر است میزبان نشست بازگشت امید بخش با اشاره  به آمار های صندوق بین المللی پول گفت: پیش‌بینی رشد اقتصادی 4.5 درصدی برای اقتصاد ایران شده که این موضوع دور از دسترس نیست. 

 

54

53

 ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 88
سفر به جام جهانی روسیه برای 45 نفر + همراه بانک صنعت و معدن بانک ملت در اینستاگرام موسسه اعتباری ملل باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه