خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی رتبه اول برای چهار سال متوالی ، بیمه آسیا به دست مهر درختی می نشانیم بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو ایران زمین خانه ماست بیمه ما موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 315789 تاریخ : 1396/12/01-16:54:30
,4,17,
اهمیت اقتصادی ایران برای هند از 5 زاویه

اهمیت اقتصادی ایران برای هند از 5 زاویه

کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که حفظ رابطه اقتصادی هند با ایران از 5 زاویه حیاتی است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از گریتر کشمیر، سفر حسن روحانی رییس جمهوری ایران از دهلی نو، تاییدی بر رویکرد متوازن هند به منطقه غرب آسیا است. به طور کل منافع هند در ایران را می توان از چند منظر مورد توجه قرار داد.

نخست؛ ایران به لحاظ ژئوپولتیکی منبع ذخایر نفت و انرژی برای هند محسوب می شود و ایران به عنوان تامین کننده اصلی نفت به هند و تامین کننده احتمالی گاز طبیعی به این کشور محسوب می شود.

دوم؛ ایران راهی برای اتصال هند به افغانستان، آسیایی میانه و اروپا است؛ ضمن اینکه هند از طریق ایران می تواند پاکستان را که خط اتصال هند به افغانستان است را کنار بگذارد.

سوم؛ ایران بازار اصلی محصولات هندی است و دارای طیف وسیعی از تنوع شامل تولیدات کشاورزی تا کالاهای مهندسی و داروسازی است. چهارم اینکه ایران مقصد مهمی برای شرکت های هندی که به دنبال سرمایه گذاری در خارج از مرزهای این کشور هستند، محسوب می شود.

پنجم؛ ایران با داشتن طبقه متوسط بزرگ به عنوان ذخایر عظیم نیروی انسانی به لحاظ مهندسان باتجربه و متخصصین نرم افزار تلقی می شود. بر همین اساس، از آنجایی که ایران منبع انرژی و دروازه طلایی به افغانستان و آسیایی میانه برای هند است، حفظ رابطه با ایران برای طرف هندی حیاتی است.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 204
جشنواره بیست تا بیست بانک صنعت و معدن بانک ملت در اینستاگرام موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه