خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی رتبه اول برای چهار سال متوالی ، بیمه آسیا به دست مهر درختی می نشانیم بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو ایران زمین خانه ماست بیمه ما موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 263534 تاریخ : 1395/10/29-09:36:35
,10031,
افزایش 10 درصدی تعداد مقالات در سال 94

افزایش 10 درصدی تعداد مقالات در سال 94

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ضمن اشاره به افزایش 10 درصدی تعداد مقالات در سال 94، تعداد ارجاعات به مقاله را در سال 94، 49 هزار و 300 مورد عنوان کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، تورج محمدی ، با بیان اینکه تعداد قراردادهای منعقد شده در سال 94 نسبت به سال 93 با افزایش 10 درصدی مواجه شد، اظهار کرد: مبلغ 12.5 میلیارد تومان نیز وصولی‌های دانشگاه از قراردادهای منعقد شده بود که نسبت به سال 93، 27درصد با افزایش مواجه شده است. از طرفی تعداد قراردادها در سال 93، 81 مورد و در سال 94، 92 مورد بود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت افزود: همچنین در سال 94 تعداد انتشارات مقالات 1350 عنوان بود که نسبت به سال 93 (1230 عنوان) افزایش 10 درصدی داشته است. از طرفی سرانه مقالات نسبت به تعداد 408 عضو هیات علمی 3.3 درصد بوده است.

وی با بیان اینکه به سقف ظرفیت انتشاراتی رسیده‌ایم که باید برای عبور از این سقف زیرساخت‌ها را تقویت کنیم، گفت: لازم است زیرساخت‌های پژوهشی را تقویت و اعتبارات قابل توجهی را با برنامه‌ریزی به بدنه دانشگاه تزریق کنیم در غیر این صورت نه‌تنها دانشگاه علم و صنعت بلکه تمام دانشگاه‌ها با افت تعداد مقالات مواجه خواهند شد.

محمدی ضمن اشاره به اینکه سال گذشته مقالات را دسته‌بندی کردیم، گفت: حدود 30 درصد مقالات جزو "کی‌ یو وان" بود که سهم مقالات کیفی به نسبت مقالات با ارزش پایین‌تر بیشتر بود. هفت نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه در سال 94 و ابتدای سال 95 جزو یک درصد دانشمند برتر جهان انتخاب شدند.

وی افزود: همچنین در سال 94، تعداد ارجاعات 49 هزار و 300 مورد بود که این میزان در سال 93، 39 هزار و 500 مورد ارجاع بوده است در واقع نسبت استناد به مقالات 4.3 درصد بوده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت همچنین ضمن اشاره به اینکه مقالات را به طور مستقیم حمایت نمی‌کنیم، اظهار کرد: هر مقاله به عنوان یک امتیاز در گرنت اساتید تجمیع می‌شود و در پایان هر سال این گرندها محاسبه می‌شوند که براساس محاسبات به طور متوسط 10 میلیون تومان حمایت داشتیم.

عدم تخصیص 10 درصد بودجه سال 94

محمدی در ادامه با بیان اینکه 74 درصد اعتبارات بودجه تا سه ماهه سوم سال 95 تخصیص داده شده که تا حدودی پاسخگوی نیازها بوده است، ادامه داد: مشکلات دانشگاه ناشی از عدم تخصیص 10 درصد بودجه سال 94 است که هنوز جبران نشده و این مبلغ به عنوان کسری بودجه دانشگاه همچنان وجود دارد.

معاون پژوهش فناوری دانشگاه علم و صنعت همچنین به فرصت مطالعاتی دانشگاه نیز اشاره کرد و گفت: از دو سال گذشته در پی فراهم کردن تسهیلاتی در جهت افزایش استقبال اساتید از فرصت مطالعاتی هستیم چرا که همخوانی تعداد  ظرفیت‌ها و درخواست‌ها نشان از بی‌علاقگی اساتید نسبت به مساله فرصت مطالعاتی دارد.

محمدی همچنین به تداوم نشست‌های تخصصی دانشگاه با مدیران صنایع مختلف اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه دانشگاه تا حدودی توانسته پاسخگوی نیاز صنایع باشد تداوم برگزاری نشست‌های تخصصی در راستای زمینه‌سازی برقراری ارتباط با صنعت همچنان ادامه دارد و البته صنایع نیز به دانشگاه اعتماد دارند به‌گونه‌ای که طی دو دهه اخیر دو هزار قرارداد با دانشگاه علم و صنعت منعقد شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 142
رویش بذر مهربانی بانک صنعت و معدن بانک ملت در اینستاگرام موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه