خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی رتبه اول برای چهار سال متوالی ، بیمه آسیا به دست مهر درختی می نشانیم بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو ایران زمین خانه ماست بیمه ما موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 351954 تاریخ : 1397/04/16-14:11:30
,17,7,
افزایش اعتماد عمومی با انتشار اسامی شرکت های دریافت کننده ارز دولتی

افزایش اعتماد عمومی با انتشار اسامی شرکت های دریافت کننده ارز دولتی

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: انتشار لیست شرکت هایی که ارز دولتی دریافت کردند منجر به شفافیت می شود که به دنبال آن اعتماد عمومی در جامعه افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، علی بختیار با اشاره به ضرورت تسریع در اعلام اسامی شرکت‌هایی که ارز دولتی دریافت کرده‌اند، اظهار داشت: هر جا که ما بیشتر در جهت شفافیت حرکت کنیم بهتر می‌توانیم مشکلات کشور را حل کنیم. اعلام اسامی شرکت‌هایی که ارز دولتی نیز دریافت کردند با توجه به اینکه ارز امروز به یک موضوع مهم و دغدغه‌دار تبدیل شده است گام مثبتی در جهت شفاف‌سازی است.

وی در ادامه گفت: امروز خبرهایی منتشر می‌شود مبنی بر اینکه بعضی از شرکت‌ها بیش از 17 میلیون یورو ارز دریافت کرده‌اند در حالیکه گفته شده تنها 2.5 میلیون یورو ارز به شرکت‌ها تخصیص می‌یابد. باید این لیست سریعتر اعلام شود چرا که منجر به شفافیت می‌شود. افزایش شفافیت به اعتماد عمومی کمک می‌کند و قطعا ما را به سمت حل مشکلات می‌برد.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس ادامه داد: ان‌شاءالله این کار با شفافیت لازم توسط بانک مرکزی و وزارت صنعت و معدن و جهاد کشاورزی انجام شود.

بختیار تصریح کرد: همچنین امروز خبرهایی شنیده می‌شود مبنی بر اینکه افرادی یک کالا را ثبت سفارش کردند و به جای آن کالایی دیگر را وارد کردند. این کار تخلف است، چه از طرف دولت انجام شده باشد و چه از طرف هر فرد دیگری. انتشار لیست افرادی که ارز دولتی دریافت کردند می‌تواند به روشن شدن همه چیز و شفافیت کمک کندارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 230
جشنواره بیست تا بیست بانک صنعت و معدن بانک ملت در اینستاگرام موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه