بانک پارسیان هر لحظه بیشتر با آینده ساز بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست کفش طلا رو پات کن بیمه ما نگین بانکداری اسلامی سومین نمایشگاه تراکنش موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 247836 تاریخ : 1395/08/09-17:27:22
,4,10028,
اعلام آماده باش در کویت به دنبال خطر شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان

اعلام آماده باش در کویت به دنبال خطر شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: خطر شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان و احتمال گسترش آن در کویت مسئولان و مجموعه وزارت بهداشت این کشور را به حالت آماده باش درآورد .

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، وزارت بهداشت کویت روز یکشنبه اعلام کرد، در نشست کمیته بحران این وزارتخانه تدابیر لازم برای کنترل دقیق مرغداری ها و همچنین نظارت کامل مبادی ورودی این کشور برای جلوگیری از ورود طیور آلوده بررسی شده است .

نگرانی مسئولان وزارت بهداشت کویت از آنجا نشأت گرفته که به دلیل مساحت کم این کشور خطر شیوع بیماری های واگیردار که با مرگ و میر نیز همراه هستند، بالا می رود و باید هر چه سریعتر از دامن گیر شدن این بیماری ها جلوگیری کرد . 
در همین راستا سازمان امور شیلات و دام کویت با ارسال فراخوانی به تمامی دستگاههای مدیریتی آنها را به تعامل در این زمینه دعوت کرده و قرار است تدابیر فوق العاده ای در این زمینه اندیشیده شود .
کویت همچنین قرار است نظارت بر امر واردات دام و طیور به این کشور را تشدید کند، پیش از این در سال های گذشته نیز بیماری آنفلوانزای پرندگان در کویت شناسایی شد اما با تدابیر لازم مرگ و میر بالای شهروندان در کویت کنترل شد . 
به نوشته نشریع الانبا، وزارت بهداشت کویت با شناسایی یک مورد باکتری در فرآورده های دامی مرغ این کشور، فعالیت بزرگترین واحد عرضه کننده گوشت مرغ در کویت را ممنوع کرد . 
در کویت تعداد زیادی از اتباع کشورهای حوزه جنوب شرق آسیا اقامت دارند و این امر خود ضریب احتمال شیوع بیماری انفلوانزای پرندگان را در میان مردم افزایش می دهد .ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 142
یک بام و چند برنده بانک صنعت و معدن بیمه پارسیان باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه ملی و راه های نرفته اش