خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی رتبه اول برای چهار سال متوالی ، بیمه آسیا به دست مهر درختی می نشانیم بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو ایران زمین خانه ماست کفش طلا رو پات کن بیمه ما موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 251605 تاریخ : 1395/09/23-16:28:28
,17,25,
اختصاص قانونی نیم درصد از ذخیره کشف شده معدن به کاشف

اختصاص قانونی نیم درصد از ذخیره کشف شده معدن به کاشف

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: طبق تبصره 2 ماده 9 قانون معادن، بهره برداران معادن باید نیم درصد از محصول استخراج شده در سر معدن یا بهای آن را به مدت 25 سال به کاشف بپردازند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، اسدالله کشاورز در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ضمن بیان این مطلب تصریح کرد: مواد معدنی در 6 گروه طبقه بندی شده که «گروه یک» تا 3 به شن، ماسه، گچ، آهک و مصالح ساختمانی، «گروه 4» به سنگ های تزئینی و نما، «گروه 5» به مواد کانی های فلزی و «گروه 6» به کانی های غیر فلزی اختصاص دارد.

وی ادامه داد: پروانه های اکتشاف صادره با توجه به مساحت و میزان عملیات اکتشافی مورد نیاز طبقه بندی می شوند که گروه یک تا 3، پروانه 6 ماهه و البته قابل تمدید است. پروانه های اکتشاف برای مواد معدنی گروه 4 تا 6 یکساله و البته برای فلزی ها 18 ماهه است. برای پی جویی ها نیز پروانه 6 ماهه صادر می شود.

مدیرکل دفتر امور اکتشاف وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: صدور پروانه بهره برداری، متناسب با ذخیره اکتشافی معدن به مدت 25 سال در اختیار بهره بردار انجام می شود.

وی ادامه داد: پرداخت حقوق دولتی برای مواد معدنی- که با توجه به مولفه هایی نظیر میزان استخراج، نوع ماده معدنی و غیر تعیین می شود ناچیز است- و کمتر از 5 درصد میزان فروش محصول است.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 124
!در حفظ رمز کارت خود کوشا نباشید بانک صنعت و معدن بانک ملت در اینستاگرام موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران باهم و برای هم - بانک اقتصاد نوین بانک خاورمیانه